
| Parameter | Value |
|---|---|
| Max Operating Temperature | 125 °C |
| Min Operating Temperature | -40 °C |
| Number of Pins | 24 |
| Radiation Hardening | No |
| REACH SVHC | No SVHC |
| Frequency | 48 MHz |
| Core Architecture(core/core processor) | ARM |
| Interface | I²C, LIN, SPI, UART, USART |
| Memory Size | 8 kb |
| Memory Type | FLASH |
| Number of I/Os | 22 |
| Oscillator Type | Internal |
| Peripherals | LVD, POR, PWM, WDT |
| Max Supply Voltage | 5.5 V |
| Min Supply Voltage | 2.7 V |
| Max Frequency | 48 MHz |
| RAM Size | 1 kB |
| Data Bus Width | 32 bit |
| Number of Programmable I/O | 22 |
| Number of Timers/Counters | 4 |
| Schedule B | 8542310000 |
| Max Clock Frequency | 48 MHz |
| ADC Resolution | 12 bit |
| Operating Supply Voltage | 2.7 V to 5.5 V |
| RoHS | Compliant |
| Packaging | Tray |
Stock: 2020
Distributors
pcbx
Unit Price$1.00796
Ext.Price$1.00796
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $1.00796 | $1.00796 |
| 10 | $0.73182 | $7.31820 |
| 25 | $0.73032 | $18.25800 |
| 50 | $0.72882 | $36.44100 |
| 100 | $0.72732 | $72.73200 |
| 300 | $0.72583 | $217.74900 |
